Bygga Trägradäng & Sittgradäng i Torslanda, Göteborg

Om du vill skapa en naturlig sittplats är en sittgradäng ofta en underskattad lösning. Det är en mindre form av läktare där många människor kan samlas och umgås. Det är också en bra lösning om du vill utnyttja nivåskillnader i landskapet. Vi kan både designa och bygga din trägradäng enligt önskemål.

Här är fördelarna med en sittgradäng

Det finns många fördelar med en sittgradäng inklusive:

  • Du utnyttjar ytan på ett effektivt sätt
  • Du får en naturlig och inbjudande sittplats
  • Du kan skapa en unik och häftig design
  • En snabb och smidig installation

Perfekt för många olika miljöer

Oavsett om du vill uppgradera din trädgård, skapa en inbjudande plats vid sommarstugan eller bygga en praktisk sittplats på offentlig miljö är en sittgradäng en bra lösning. Vi gör en noggrann analys av dina behov och ger dig sedan ett förslag.

Ring till oss om du vill veta mer

Är du intresserad att veta mer om hur vi kan hjälpa dig bygga en anpassad trägradäng? Hör av dig för rådgivning och en första offert. Vi är en kundnära byggfirma som alltid gör det lilla extra för våra kunder. Vi ser därför fram emot att höra från dig.

Vi tar jobb i hela Göteborgsregionen

Vi har under våra många år i branschen jobbat åt nöjda kunder i bland annat Andalen, på Björkö, i Torslanda och Hällsvik.

trädäck 002

Kontakta oss idag!